LÉČBA DAROVANÝMI VAJÍČKY

Díky dlouholetým zkušenostem dosahujeme v léčbě darovanými vajíčky vysoké úspěšnosti. Disponujeme rozsáhlou databází dárkyň a vlastní kryobankou.

Techniky léčby DIVF 

Odběr vajíček

Jak probíhá odběr vajíček?

Vajíčka se od dárkyně získávají odsátím folikulů pomocí tenké jehly přes stěnu pochvy pod ultrazvukovou kontrolou. Stejně jako hormonální stimulaci, i punkci vajíček u nás podstoupí ročně stovky dárkyň.

Oplození (ICSI, PICSI)

Metoda injekce spermie do vajíčka - ICSI

Při této mikromanipulační metodě je jednotlivá spermie implantována přímo do vajíčka. ICSI se provádí na speciálním přístroji - mikromanipulátoru. Úspěšnost oplození dosahuje až 90 %.

Metoda injekce vybrané spermie do vajíčka - PICSI

PICSI je modifikace metody ICSI, při které se k oplodnění používají pouze zralé spermie, které jsou specificky selektovány (vybrány) vazbou na gel hyaluronanu. Hyaluronan je látka, která obklopuje vajíčko a podílí se na vazbě vajíčko-spermie. Tuto vazbu vykazují pouze zralé spermie, u kterých byl prokázán výrazně nižší výskyt chromozomálních anomálií.

Kultivace embryí

Hodnocení kvality embryí

Úspěšnost oplození kontroluje embryolog pod mikroskopem za 16-18 hodin od oplození. Vzniklá embrya se nazývají pronukleáry. Jejich počet závisí na kvalitě spermií, vajíček a metodě oplození. Hodnotit kvalitu embryí ve stádiu pronukleáru je velmi složité. K hodnocení kvality embryí slouží tzv. prodloužená kultivace.

Ve speciálních mediích umožňuje růst embryí do vyšších stadií. S pomocí prodloužené kultivace je možno rozpoznat embrya, která se vyvíjí normálně od embryí, která se zpomalují či zastavují ve vývoji a tím vybrat kvalitní embrya pro transfer. Rozhodnutí, který den kultivace je pro embryotransfer nejvhodnější, je závislé na počtu a vývojových stadiích jednotlivých embryí a je plně v rukou embryologa.

Asistovaný hatching

Co to je asistovaný hatching?

Vyvíjející se lidské embryo je kryto tenkým obalem. Před uhnízděním do děložní sliznice musí embryo tento obal opustit. U části pacientek, většinou vyššího věku, je tento obal silnější. Podpora vycestování embrya se nazývá asistovaný hatching a je prováděna pomocí laseru v laboratoři. V některých vědeckých publikacích byla u této techniky potvrzena vyšší šance na otěhotnění.

ET - embryotransfer

Který den se embryotransfer provádí?

Transfer (přenos) embryí do dělohy se provádí zpravidla 3. nebo 5. den po odběru vajíček. Rozhodnutí, který den kultivace je pro embryotransfer nejvhodnější, je závislé na počtu a vývojových stadiích jednotlivých embryí.

Jak embryotransfer probíhá?

Transfer je nebolestivý, provádí se bez celkové anestezie. Podobá se běžnému gynekologickému vyšetření. Lékař zavádí embrya do dělohy pod přímou kontrolou ultrazvuku. Pacientka i její partner mají možnost vidět svá embrya na monitoru a následně sledovat jejich přenos do dělohy.

Návrat do běžného denního života po transferu

Po transferu zůstává žena 10-15 minut v klidu ležet na sálku. Následně jí sestřička připraví požadované recepty a doprovodí ji k uzavření léčby na ekonomické oddělení.

V den transferu a následující dva dny je doporučen klidový režim. Od třetího dne po transferu je možno vrátit se do běžného denního života.

Preimplantační diagnostika (PGD)

Co je to PGD

Podstatou preimplantační diagnostiky je genetické vyšetření embrya ještě před jeho přenosem do dutiny děložní. Genetické vyšetření se provádí z jediné buňky odebrané z vyvíjejícího se embrya. Odběr se provádí nejčastěji 5. den vývoje embrya.

Embryo se tímto zákrokem nepoškodí, neboť v časném stádiu vývoje je schopno ztrátu buněk jednoduše nahradit.

Kryokonzervace a vitrifikace

Kryokonzervace je technika zamražení reprodukčních buněk využívající speciální média pro uchování v tekutém dusíku při teplotě -196 °C. Touto metodou je možné uchovávat reprodukční buňky po mnoho (i desítek) let.  

Klasická kryokonzervace umožňuje uchování embryí a vzorků spermatu. Pokročilé ultrarychlé mražení (vitrifikace) dovoluje uchovávat také vajíčka. 

Věříme, že budete s naší péčí a přístupem spokojeni.

MUDr. Štěpán Machač, PhD. 
Odborný garant dárcovského programu 

 

ZNAJÍ NÁS V 90 ZEMÍCH SVĚTA

Klinika REPROFIT patří v oboru reprodukční medicíny k evropské špičce. Vždy klademe důraz na poskytovanou péči a především váš komfort. Nejlepším hodnocením naší práce jsou proto vzkazy od spokojených rodičů z celého světa.

Běžně komunikujeme v 8 jazycích. Provedeme vás celým léčebným cyklem. Vyřídíme s vámi potřebnou administrativu. Pokud budete chtít, doporučíme ubytování. Vždy vám budeme nablízku a nápomocni.