GENETIKA

Děláme vše pro to, abychom našim pacientům zkrátili cestu ke štěstí. Genetické vyšetření nám pomáhá odhalit možné příčiny neplodnosti a zvýšit tak úspěšnost léčby.

Preimplantační vyšetření


V rámci metod asistované reprodukce je možné provést genetické vyšetření a výběr zárodků (embryí) vzniklých ve zkumavce před přenosem do dělohy a implantací, tedy preimplantačně. Způsob vyšetření vychází se závěrů genetické konzultace. Preimplantační vyšetření může být buď cílené na choroby, které se v rodině již vyskytují, nebo na náhodné genetické změny dané zevním prostředím či věkem rodičů. Nejprve je z embrya oddělena buňka, případně několik buněk – tzv. biopsie, provádí ji embryolog 5. den po oplození vajíčka spermií.

Biopsie embrya
Chromozomy jsou vyšetřeny v 5-8 buňkách pětidenního nebo šestidenního embrya (blastocysty). Embrya jsou zamražena a v případě normálního výsledku transferována v některém dalším cyklu. Výsledek vyšetření je obvykle k dispozici do jednoho měsíce.

Rozlišují se dva základní typy preimplantačního vyšetření:

  • PGD (preimplantační genetická diagnostika)
    cílené vyšetření embryí k vyloučení dědičné choroby v rodině, kdy jeden nebo oba partneři jsou přenašeči vlohy pro danou chorobu.
  • PGT-A (preimplantační genetický testování aneuploidií)
    vyšetření embryí k vyloučení nově vzniklých vad chromozomů u páru bez genetických poruch.
 

ZNAJÍ NÁS V 90 ZEMÍCH SVĚTA

Klinika REPROFIT patří v oboru reprodukční medicíny k evropské špičce. Vždy klademe důraz na poskytovanou péči a především váš komfort. Nejlepším hodnocením naší práce jsou proto vzkazy od spokojených rodičů z celého světa.

Běžně komunikujeme v 8 jazycích. Provedeme vás celým léčebným cyklem. Vyřídíme s vámi potřebnou administrativu. Pokud budete chtít, doporučíme ubytování. Vždy vám budeme nablízku a nápomocni.